info@imgesens.com

HAKKIMIZDA

Firmamızın genel amacı; nanoteknoloji, biyoteknoloji, malzeme bilimi ve kimya gibi disiplinleri kapsayan Ar-Ge çalışmaları doğrultusunda ülkemizde üretimi henüz gerçekleştirilmemiş ileri teknoloji malzeme ve cihazların geliştirilerek, katma değere sahip ürünlerin oluşturulmasıdır. Bu kapsamda Sanayi Bakanlığı teknogirişim desteği alınarak start verilen ’’mikro giyilebilir sensör cihazı’’ projemiz halen sürmektedir.

İmge Sensör Teknolojileri, bu çalışmaya ek olarak pazar koşullarına uygun şekilde ürün çeşitliğini arttırmayı ve yaşamsal faliyetleri izleme sensör platformlarının akıllı sistemlerle entegre ederek inovatif çözümler sunmayı hedeflemektedir. Bu amaçla, çeşitli alanlarda kullanımı mümkün olacak gaz ve izleme sensörlerinin geliştirilmesi kapsamında yeni projelerin altyapısı oluşturulmaktadır.

Yukarıda belirtilen strateji ve faaliyetler sonucunda, ulusal tabanlı yüksek nitelikli teknolojik Ar-Ge faaliyetlerine doğrudan katkı sağlanmış olacaktır. Bu amaçla, öncelikle kamu ve özel medikal projelerinde önemli bir teknolojik tedarikçi pozisyonu elde etmeyi ve geliştirilecek sensör cihazı ile sağlık sistemi içerisinde önemli bir paya sahip olmayı planlıyoruz.

ÜRÜNLER

Mikro Giyilebilir Solunum İzleme Cihazı

Polimer/karbon-nanotüp nanokompozit malzemeler birçok alanda olduğu gibi sensör teknolojileri için de büyük yenilikler sunmaktadır. Bu projede bahsi geçen kompozit malzemelerin solunuma verdiği tepkimeler elektriksel sinyale dönüştürülecek ve düşük enerjili bluetooth teknolojisi kullanılarak kişilerin nefes ritimleri kaydedilecektir. İstenilen aralıkta kaydedilecek bu sinyaller, hem gerçek zamanlı olarak tanımlı kişiler tarafından takip edilebilecek, istenildiğinde de sağlık bakanlığı e-nabız sistemine kaydedilecek veya hastane yönetim sistemi üzerinden hekimler tarafından takip edilebilecektir.

Diğer taraftan, dünyada nanokompozit tabanlı biyosensörler kullanılarak son kullanıcıya yönelik geliştirilen teknolojiler henüz başlangıç aşamasındayken, ülkemizde bu alanda uygulamaya yönelik ürün bulunmamaktadır. Bu proje sonucu üretilecek olan nanokompozit malzeme tabanlı giyilebilir solunum izleme cihazı ile ülkemiz için bir ilk gerçekleştirilmiş olacaktır.
Giyilebilir algılayıcı;
.Maliyet etkin olması,
.Solunumun gerçek zamanlı, hassas izlenmesini sağlaması,
.Mobil iletişim altyapısıyla uyumlu olarak veri akışını hızlı ve güvenli sağlaması,
.Fiziksel boyutunun küçüklüğü nedeniyle hastaya rahatsızlık hissi vermemesi
gibi avantajları sayesinde mevcut dışa bağımlı teknolojinin yerini alma potansiyelindedir.

Yeni akıllı teknolojik ürün olacak algılayıcının hasta izlemeyi mobil bir uygulama aracılığıylada gerçekleştirilmesi planlanmıştır. Mevcut teknolojiler ile rekabet edebilecek düzeyde, daha yüksek doğrulukta ve daha uygun maliyetlerle üretilmesi planlanan cihaz sistemi sayesinde, hastanın üzerine çevre koşullarından bağımsız olarak solunum kontrolü yapmak mümkün olacaktır. Hastanın uyku kliniğine gitmeden kendi yatağında takip edilmesini sağlayarak, hem konforlu bir izleme sağlanması hem de hastanede yatışın engellenmesi hedeflenmiştir.

Proje çıktısı prototip ürünün, 2017 yılı itibari ile ortak firma olan İnovasens Ltd. çatısı altında geliştirilmesi kararlaştırılmıştır. 2018 yılında yurtdışı paydaşları ile yürütülen 'Orta Dalga Kızılötesi Fotonik Cihaz: Solunum ile Oluşan Uçucu Organik Bileşiklerin Tayini için Maliyet-Etkin Taşınabilir Nefes Analizörü' başlıklı Avrupa Birliği tarafından desteklenen proje devam etmektedir. Bu proje kapsamında geliştirilen nefes analizörü, uçucu organik bileşik tayin platformları, patojen tayin platformları gibi yeni nesil tanı/teşhis teknolojilerinin yaygınlaşmasına yönelik çalışmaların desteklenmesi ülkemizin, yaklaşmakta olan sağlık 4.0 devrimine ayak uydurmasını kolaylaştıracaktır.

Proje Başlangıç Dökümanı


Geliştirilen Prototip ve Yazılım

YAYINLAR

MEDYADA İMGE ST

Business Channel - Goncagül Feyman ile İşin Ehli Programı, 27/10/2016.Yenilikçi bir yaklaşım, Kanal 1 TV, Ekonomi haberleri, 22/10/2016.

Business Channel

Yenilikçi bir yaklaşım, Business Aktuel, Güncel ekonomi haberleri, 22/10/2016.

Business Aktuel

ICT Media Dergisi, Ağustos Sayısı, Sayfa: 30, 2016.
ICT MediaEKİP ÜYELERİ

Ümit Tayfun, Dr.

Firma Yetkilisi
Polimer nano-kompozitler alanında Ar-Ge
umit.tayfun@inovasens.comÜmit Hakan Yıldız, Dr.


Araştırmacı
Biyo-sensörler alanında Ar-Ge
hakan.yildiz@inovasens.com


İLETİŞİM

İMGE SENSÖR TEKNOLOJİLERİ

İZMİR TEKNOPARK, GÜLBAHÇE MAH. İYTE KAMPÜSÜ A8 BİNASI, NO:17/D, 35430 URLA/İZMİR, TÜRKİYE

info@imgesens.comİŞBİRLİKLERİ ve DESTEKLER

İnovasens Bilgi Teknolojileri San. ve Tic. Ltd. (Ortak Firma)


Inovasens

İzmir Teknopark
T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
AB Horizon 2020

İvmech Mekatronik İnovasyon
İzmir Ticaret Odası
Polimer Derneği
©2015-2022


.